Pluginy

meta_tags a page_params

CMSimple_XH uviedlo dva nové systémové pluginy  meta_tags a page_params pre zapisovanie informácií potrebných pre nakladanie CMSimple_XH s nimi.

Iný nadpis na stránke ako v navigácii? Iný template pre niektorú stránku? Ukrývanie stránky pred vyhľadávačmi bez potreby ukryť celú webstránku? Pre CMSimple_XH žiadny problém.

Toto dodatočné menu je umiestnené priamo nad editorom a možno ho podľa potreby rozbaliť/zbaliť.

jquery

Vzhľadom na to, že stále viac a viac pluginov využíva knižnice jQuery, často sa vyskytovali konflikty, keď napr. dva rôzne pluginy používali tieto knižnice rozdielnym spôsobom.

Preto bol vytvorený plugin jQuery4CMSimple (jquery) a stal sa pevnou súčasťou CMSImple_XH od verzie 1.4.1. Teraz je už používanie knižníc jQuery v CMSimple jednoduché a štandardizované.

pagemanager

Hoci si užívatelia CMSimple zvykli na tvorbu obsahu vytváraním stránok jednoducho vkladaním nových nadpisov, noví užívatelia to považovali za málo spoľahlivé.

Plugin PagemanagerXH (pagemanager) umožňuje vytváranie, odstraňovanie a presúvanie stránok spôsobom podobným Windows-Exploreru. Dajú sa dokonca presúvať aj kompletné stránkové vetvy (štruktúry) pomocou "drag/dop".

Pagemanager je súčasťou CMSimpleXH od verzie 1.5

tinymce

Od verzie CMSimple_XM 1.5 sú aj editory riešené formou pluginov. Štandardným editorom je TinyMCE.

filebrowser

Hoci väčšina CMS ponúka súborové manažéry iba vo svojich komerčných verziách, my sme sa rozhodli navrhnúť náš vlastný plugin a tento pskytnúť ako súčasť inštalačného balíka už od verzie 1.5 a poskytovať ho aj do budúcna bezplatne

updatecheck

Holger Irmler vytvoril plugin na kontrolu aktualizácií, ktorý je tiež súčasťou novej verzie CMSimple_XH. Ukazuje správcovi stránky, či pre jednotlivé pluginy alebo celý CMS nie sú dostupné nové aktualizácie.