CMSimple_XH - Redakčný systém pre Vaše stránky
Aktualizované:
Home
Domov > CMSimple_XH > Systémové požiadavky
Národné stránky: EN DE FR DA PL NL CS

Systémové požiadavky

Internetový Server

CMSimple_XH vyžaduje php 5.3 alebo novší, nie je potrebná žiadna databáza.

Váš osobný počítač

Okrem prehliadača na prezeranie Vašej stránky potrebujete ftp program (napr. filezilla) na nahrávanie súborov CMSimple_XH na Váš server a pre nastavovanie prístupových práv pre niektoré súbory a adresáre. To, či ich potrebujete nastavovať a ako, závisí od nastavenia servera. Po uložení súborov na server Vás systém sám upozorní, či a čo treba alebo netreba nastaviť.

Oplatí sa mať

Ak chcete systém otestovaž ešte pred uložením na server, sú 2 možnosti:

  1. Nainštalovať lokálny webserver priamo do počítača (napr. xampp) a spustiť CMSimple_XH na tomto "localhoste". Ak chcete vytvárať aj vlastný dizajn stránky, budete potrebovať aj vhodný textový editor schopný rozoznávať a ukladať súbory v kódovaní UTF-8 bez BOM (Byte Order Mark)
  2. Jeden z našich členov zostavil CMSimple_XH test version, ktorá obsahuje vlastný webserver na počítačoch so systémom Windows. Táto verzia moôže byť dokonca spúšťaná aj z externých médií (CD, DVD, USB-kľúč a pod.). Nič sa tak nemusí inštalovať do Vášho počítača. Nakoľko však táto verzia nemohla byť testovaná na všetkých možných systémoch a konfiguráciách, používajte ju s vedomím možného rizika. Download »

Aktuality

21.12.2017

CMSimple_XH 1.7.2

CMSimple_XH 1.7.2 obsahuje celý rad opráv (väčšinou nie veľmi závažných) chýb. Obsahuje však aktualizovanú verziu Pagemanager_XH 3.2.

Čítať ďalej »

14.10.2017

CMSimple_1.7.1

CMSimple_XH 1.7.1 obsahuje opravu dvoch slabých miest, hlavne CSRF tokens neboli dosť kvalitne cryptované a tiež bolo vylepšené zabezpečenie údajov v newsboxoch. Navyše bolo opravených viacero malých chýb, aktualizovaný Pagemanager_XH 3.1 a doplnený Fa_XH 1.2.

Čítať ďalej »

02.07.2017

CMSimple_XH 1.7.0

Práve sme uvoľnili CMSimple_XH 1.7.0 , ktorý je prvou GA veziou (GA = všeobecne dostupnou) z radu 1.7. A dovoľujeme si povedať - zatiaľ najlepší CMSimple(_XH).

Čítať ďalej »

18.06.2017

CMSimple_XH 1.6.10

CMSimple_XH 1.6.10 bol práve uvoľnený. Táto verzia je očistená od (dúfame) všetkých chýb a prináša ďalšie vylepšenia týkajúce sa bezpečnosti. Podrobnosti nájdete v Changelog.

Čítať ďalej »

RSS feed pre túto webstránku

CMSimple_XH komunita

CMSimple_XH má veľmi aktívnu a nápomocnú komunitu Tu získate najrýchlejšie kvalifikovanú pomoc, rady, tipy a návody: CMSimple_XH Fórum »

Okrem angličtiny (ako základného jazyka) sú vo fóre vytvorené aj skupiny hovoriace nemecky, dánsky a francúzsky.

Pluginy

Prehľad pluginov nájdete na Wiki (link v hlavičke) pod odkazom plugin list in German.

Možete tiež navštíciť priamo stránky jednotlivých autorov pluginov.