Systémové požiadavky

Internetový Server

CMSimple_XH vyžaduje php 5.3 alebo novší, nie je potrebná žiadna databáza.

Váš osobný počítač

Okrem prehliadača na prezeranie Vašej stránky potrebujete ftp program (napr. filezilla) na nahrávanie súborov CMSimple_XH na Váš server a pre nastavovanie prístupových práv pre niektoré súbory a adresáre. To, či ich potrebujete nastavovať a ako, závisí od nastavenia servera. Po uložení súborov na server Vás systém sám upozorní, či a čo treba alebo netreba nastaviť.

Oplatí sa mať

Ak chcete systém otestovaž ešte pred uložením na server, sú 2 možnosti:

  1. Nainštalovať lokálny webserver priamo do počítača (napr. xampp) a spustiť CMSimple_XH na tomto "localhoste". Ak chcete vytvárať aj vlastný dizajn stránky, budete potrebovať aj vhodný textový editor schopný rozoznávať a ukladať súbory v kódovaní UTF-8 bez BOM (Byte Order Mark)
  2. Jeden z našich členov zostavil CMSimple_XH test version, ktorá obsahuje vlastný webserver na počítačoch so systémom Windows. Táto verzia moôže byť dokonca spúšťaná aj z externých médií (CD, DVD, USB-kľúč a pod.). Nič sa tak nemusí inštalovať do Vášho počítača. Nakoľko však táto verzia nemohla byť testovaná na všetkých možných systémoch a konfiguráciách, používajte ju s vedomím možného rizika. Download »