CMSimple_XH - Redakčný systém pre Vaše stránky
Aktualizované:
Home
malý - modulárny - spoľahlivý
Národné stránky: EN DE FR DA PL NL CS

Ak hľadáte jednoduchý spôsob ako vytvoriť webstránku, vitajte! CMSimple_XH je malý Content Management System pre fungujúce webstránky:

CMSimple_XH navrhnutý ako jednosprávcovský systém. To umožňuje udržiavať ho malý a jednoduchý. Môžete ho samozrejme ponúkať aj na Vašich stránkach rovnako, ako ho ponúkame my (napr. na tejto stránke).

Systém je okamžite pripravený pracovať: stačí ho nainštalovať, prihlásiť sa a môžete začať písať priamo v integrovanom WYSIWYG editore (dodatočne si môžete nainštalovať a používať aj niektorý z ďalších editorov prispôsobených pre tento systém). CMSimple_XH neumožňuje definovať prístupobé práva pre viacerých správcov. Existujú však pluginy, ktoré túto možnosť čiastočne ponúkajú. Pri dodržaní zásad bezpečnosti môžu stránku spravovať aj viacerí správcovia. Avšak v reálnom čase môže tieto úpravy robiť vždy iba jeden.

Pre CMSimpe_XH je vyvinutých a stále sa zdokonaľuje a rozširuje veľké množstvo užitočných pluginov, ktoré umožňujú rozširovať funkcie stránky podľa Vašich potrieb, pričom nie ste zaťažení ničím, čo nepotrebujete.

Veľmi jednoducho môžete robiť zálohy stránky a tiež ju jednoducho prenášať na iné domény. Celý obsah stránky je uchovávaný v jedinom jednoduchom súbore, ktorý slúži ako "úložisko databázy". Naše merania dokazujú, že tento systém je prinajmenšom rovnako rýchly ako systémy založené na databázach (pokiaľ Vaša webstránke nemá stovky podstránok).

XH?

CMSimple_XH je nasledovníkom dánskeho projektu "CMSimple", ktorý začal na prelome milénia. Na základe dohody s pôvodným programátorom projektu naša nasledovnícka verzia dostala meno CMSimple_XH (napr. použiteľná pre XHTML a HTML). 

Obmedzenia

CMSimple_XH bol navrhnutý pre malé webstránky. Sú však medzi našimi užívateľmi aj takí, ktorých webstránky majú aj 1000 podstránok, a napriek tomu sú rýchle a bežia hladko. Ak uvažujete o veľmi veľkých stránkach, alebo o možnosti väčších "redakčných tímov", využite niektorý robustnejší redakčný systém.

 

Aktuality

12.07.2023

CMSimple_XH 1.7.6

Verzia CMSimple_XH 1.7.6 odstránila niektoré chyby, prináša kompatibilitu s PHP 8.2 a niekoľko menších vylepšení. Obsahuje tiež novú verziu Pagemanager_XH 3.7, HI_UpdateCheck 1.5 a jQuery 1.6.6. TinyMCE 5 je predvoleným editorom.

Čítať ďalej »

CMSimple_XH komunita

CMSimple_XH má veľmi aktívnu a nápomocnú komunitu Tu získate najrýchlejšie kvalifikovanú pomoc, rady, tipy a návody: CMSimple_XH Fórum »

Okrem angličtiny (ako základného jazyka) sú vo fóre vytvorené aj skupiny hovoriace nemecky, dánsky a francúzsky.

Pluginy

Prehľad pluginov nájdete na Wiki (link v hlavičke) pod odkazom plugin list in German.

Možete tiež navštíciť priamo stránky jednotlivých autorov pluginov.